Przejdź do treści

Banan

  • przez

Banan jest owocem zawierającym sporo skrobi. Do formy cukrów prostych, skrobia jest dość długo rozkładana- dzięki czemu owoc ten jest sycący i kaloryczny.

Mało kto wie, że banan jest bardzo korzystny dla żołądka- zawiera substancje śluzowe, które maja właściwości regenerujące i osłaniające błony śluzowe żołądka.

Banany poprawiają samopoczucie! Dlaczego? Zawierają składnik psychoaktywny- serotoninę, która nie tylko poprawia nastrój ale także wykazuje właściwości przeciwbólowe.

Miąższ banana dodatnio wpływa na profil lipidowy- zawiera bowiem kwasy tłuszczowe. Dzieje się też tak za sprawą błonnika, który wpływa nie tylko na stosunek kwasów nasyconych do nienasyconych, ale korzystnie wpływa na poziom cholesterolu we krwi.

W owocach znajdują się witaminy z grupy B, witamina C, niacyna oraz składniki mineralne takie jak potas (jest go zdecydowanie najwięcej), magnez i selen. Świetnie wpływają na pracę mięśnia sercowego.

To nie wszystko, banany zawierają także pierwiastki śladowe : fluor, cynk, mangan, jod i miedź. Gruba skórka sprawia, że świetnie są chronione wszystkie składniki odżywcze zawarte w miąższu.

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.