Przejdź do treści

Dzbanek z filtrem – zdrowie i wygoda na co dzień

  • przez
dzbanek filtrujący Dafi

Dzbanki filtrujące to nowoczesne i funkcjonalne sprzęty kuchenne, które pozwalają oczyścić wodę z chloru, zanieczyszczeń i niektórych metali ciężkich, które mogą się w niej znaleźć. To jednak tylko jedna z ich zalet.

Dzbanki filtrujące – zdrowa woda prosto z kranu

Dzbanek składa się z trzech części – pojemnika, do którego nalewa się wodę, filtra i pojemnika na czystą wodę, przefiltrowaną. Zazwyczaj dzbanek ma też wskaźnik umieszczony na pokrywie, który informuje o stanie filtra i konieczności jego wymiany. Może to być także lampka LED.

Dzięki filtrowi z węglem aktywnym z wody usuwany jest zapach i smak chloru. Z kolei filtry z żywicą jonowymienną sprawiają, że z wody usuwana jest twardość. Zmiękczenie wody zapobiega zaś tworzeniu się kamienia.

Warto pamiętać, że na rynku dostępne są także filtry poprawiające pH wody. Posiadają wówczas złoże alkaliczne. Wzbogaca ono wodę w jony wapnia, sodu i potasu oraz podwyższa jej pH. Możemy także wybrać filtr, który wzbogaci wodę w magnez, dzięki czemu będzie posiadała cenne dla zdrowia minerały. Więcej informacji o dzbankach z filtrem znajdziesz na https://dafi.pl/dzbanki-filtrujace.

Dzbanki z filtrem – wygoda i komfort użytkowania

Urządzenia mają opływowe i delikatne kształty. Są łatwe w obsłudze i można je postawić w dowolnym miejscu. Ponadto, dają nam właściwie nieograniczony dostęp do smacznej i świeżej wody. Nie musimy już chodzić po nią do sklepu i dźwigać do domu co jest szczególnie problematyczne, gdy nie mamy samochodu, mieszkamy w bloku bez windy lub mamy problemy z kręgosłupem.

Dzbanki filtrujące są też estetyczne i mają nowoczesny wygląd, a dzięki szerokiej gamie kolorów dostępnych na rynku, świetnie pasują do każdej kuchni.

Generują także realne oszczędności, ponieważ nie musimy kupować wody butelkowanej. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, pieniądze, jak i energię!

Korzystanie z dzbanków z filtrem jest też ekologiczne. Jeden dzbanek służy nam długie lata w przeciwieństwie do dziesiątek lub setek zużytych w tym czasie jednorazowych butelek plastikowych.

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.