Przejdź do treści

Przedtreningówki – za co odpowiada odżywka przedtreningowa?

  • przez
przedtreningówki

Suplementy przedtreningowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących skutecznych składników pobudzających. Takie wsparcie w intensywnym treningu gwarantuje satysfakcjonującą aktywność fizyczną oraz widoczne rezultaty. Poznaj odżywki przedtreningowe!

Działanie preparatów przedtreningowych

Ten rodzaj odżywek wykorzystuje specjalne składniki stymulujące organizm, co wpływa na jakość i intensywność przeprowadzanego ćwiczenia. Efekt końcowy zależy od zawartych substratów, a te można podzielić na kilka podstawowych pozycji:

  • Kofeina, czyli pierwowzór opisywanego preparatu. Wpływa na układ nerwowy i zapewnia koncentrację oraz stan ogólnego pobudzenia organizmu.
  • Beta-alanina poprawia wydolność, wytrzymałość oraz zmniejsza ryzyko występowania popularnych „zakwasów”. 
  • Kreatyna to preparat, który charakteryzuje się niesamowitymi rezultatami. Regularne stosowanie wpływa na siłę użytkownika oraz systematyczne wydłużanie jednostki treningowej. Popularna w formie jabłczanu kreatyny lub monohydratu.
  • Tauryna transportuje powyższy składnik do mięśni, ale spełnia także wiele innych funkcji. Składnik skupia działania na odpowiedniej regeneracji po ćwiczeniach oraz budowie masy mięśniowej. Jest to związane z silnymi zmiany anabolicznymi, a także reakcją hamowania procesów katabolicznych. Takie połączenie sprawia, że taurynę można określić mianem dobrej przedtreningówki.
  • Jabłczan cytruliny. Jeżeli pragniesz uzyskać długotrwałą pompę mięśniową, właśnie ten środek jest dla Ciebie idealny. Niniejszy specyfik bazuje na specjalnym aminokwasie, który eliminuje amoniak i chroni mięśnie przed osłabieniem. To jednak nie wszystko, ponieważ jabłczan cytruliny jest powszechnym składnikiem suplementów, które wpływają na produkcję tlenku azotu. W rezultacie następuje intensywne odżywienie komórek organizmu. 

Rodzaje przedtreningówki

Proporcje i kombinacja opisanych komponentów wpływa na podział skoncentrowanych formuł przedtreningowych. Wyróżniamy 3 główne typy:

  • Seria klasyczna – podstawowym zadaniem jest pobudzenie całego układu i wzrost wydajności podczas pracy. Użytkownicy nie powinni wykazywać żadnych przeciwwskazań oraz wykluczeń odnośnie składu spożywanego środka.
  • Preparaty wytrzymałościowe – nazwa jednoznacznie wskazuje na efekt, który osiągamy po zastosowaniu. Warto podkreślić, że to właśnie kondycja i sprawność fizyczna jest kluczowym następstwem, a rozwój mięśni nie stanowi priorytetu.
  • Boostery azotowe – ta kategoria mikstur wywołuje niezwykły stan „pompy” naszych mięśni, co jest bezpośrednio związane z procesem aktywizującym generowanie tlenku azotu.
Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.