Przejdź do treści

Cukier w diecie pudełkowej

  • przez
cukier w diecie

Nadwaga, otyłość czy cukrzyca to choroby zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Cierpi na nie ogromna liczba ludzi. Przyczyną tych chorób jest m.in. nadmierne spożywanie cukru. Rezygnacja z cukru może być trudna, dlatego z pomocą przychodzi dieta pudełkowa.

Szkodliwość spożywania cukru

cukier w diecie

Wiele osób twierdzi, że nie potrafi zrezygnować ze spożywania cukru. Mówi się, że cukier uzależnia, dlatego tak trudno wyeliminować go z diety. Musimy sobie jednak uświadomić, że spożywanie cukru (zwłaszcza w nadmiarze) może prowadzić do wystąpienia wielu różnych dolegliwości i chorób. Cukier to nie tylko nadwaga i otyłość. Jego spożywanie osłabia układ odpornościowy, wpływa niekorzystnie na poziom cholesterolu oraz trzustkę. Prowadzi do cukrzycy i miażdżycy. Dużym problemem, za którym stoi nadmierne spożywanie cukru jest również próchnica zębów, na którą cierpią coraz młodsze dzieci.

A może słodzik?

Osoby nielubiące słodyczy i niestosujące cukru należą do mniejszości. Większość naszego społeczeństwa spożywa cukier codziennie i to w nadmiarze. Wsypujemy go do kawy i herbaty, lody, słodycze i wyroby cukiernicze to nasza słabość. Niektórzy, starając się wyeliminować cukier z diety, zastępują go słodzikami. Najczęściej, sklepowe słodziki są na bazie aspartamu lub acesulfamu K. Są to substancje uznawane za szkodliwe, zwłaszcza przy długotrwałym i nadmiernym spożywaniu. Mogą one powodować bezsenność, zaburzenia widzenia, przyspieszony puls a nawet nowotwory.  Po słodziki najczęściej sięgają osoby chcące schudnąć oraz cukrzycy. Jeśli nie potrafimy zrezygnować z cukru, warto zastąpić go np. ksylitolem (naturalny cukier pozyskiwany z brzozy).

Dieta bez cukru i jego zamienników

Spożywanie cukru nie przynosi żadnych pozytywnych skutków. Wręcz przeciwnie, jest przyczyną wielu schorzeń. Jeśli mamy problem z samodzielną rezygnacją z cukru, możemy zastanowić się nad zamówieniem diety pudełkowej. Bez problemu znajdziemy firmę (taką jak Dietykieta), która w swoich dietach nie stosuje tego składnika. Osoby korzystające z cateringu dietetycznego uczą się zdrowego i racjonalnego odżywiania, dzięki czemu poprawiają stan swojego zdrowia i samopoczucia.

 

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.