Przejdź do treści

Soki kupne czy robione w domu?

  • przez
sok owocowy

Nie da się ukryć, iż soki są lubiane przez każdego z nas. To duża dawka witamin, minerałów, błonnika i szeregu innych, cennych substancji odżywczych, które są niezbędne naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Wystarczy jedna szklanka dziennie, którą pokryjemy część zapotrzebowania między innymi na poszczególne witaminy, a czego nie jesteśmy w stanie zrobić z pomocą na przykład spożywanych posiłków. Sok owocowy, warzywny bądź warzywno-owocowy jest także w stanie zastąpić jeden z posiłków.

Wedle zasad, każdego dnia powinniśmy spożywać pięć porcji warzyw oraz owoców. W szklance dowolnego soku jesteśmy w stanie zmieścić taką ilość wybranego produktu, jakiego nie mamy szansy zjeść naraz w odmiennej formie. Warto jednak wiedzieć, jak wybierać soki. Które z nich są najbardziej wartościowe i dlaczego lepszym rozwiązaniem stają się świeżo wyciskane soki, chociażby z oferty www.fitday.eu niż kupny „napój” w kartonie.

Przede wszystkim soki kupowane w sklepach obfitują w szereg sztucznych barwników, konserwantów i rozmaitych substancji, w tym słodzących, które mają polepszać smak. Do tego pozwalają na zachowanie długiego terminu przydatności do spożycia. Tak naprawdę jednak zawartość tych cennych wartości z owoców lub warzyw staje się minimalną. Nadto zmagamy się z wysoką kalorycznością tego typu produktów, ze względu na dużą ilość cukru bądź sztucznych substancji słodzących.

Prawo reguluje dokładnie, co można nazwać sokiem, co nektarem, a co napojem. Producenci potrafią niestety stosować wybiegi, opatrując opakowania swoich produktów nazwami i wyrażeniami, które sugerują, iż mamy do czynienia z naturalnym, wartościowym sokiem. Tylko i wyłącznie zapoznanie się z informacjami zawartymi na opakowaniu da nam pewność, jaki produkt wybieramy.

Zdecydowanie lepszą alternatywą jest zakup soku świeżo przygotowanego bądź też przygotowanie go samodzielnie w domu. Możemy wybrać ulubione produkty, a przede wszystkim mamy gwarancję zachowania najważniejszych wartości odżywczych. Nadto sok przygotowany w domu to samo zdrowie, bowiem obfituje jedynie w naturalnie występujące cukry. Pozbawiony jest różnego rodzaju chemicznych substancji i jego wartość odżywcza jest najwyższą, w porównaniu do dostępnych kupnych soków i napojów tego typu. To zdrowa alternatywa, najlepszym wybór i gwarancja, że wypicie szklanki soku przyniesie oczekiwane korzyści, a nie będzie wiązać się jedynie ze zbędnym wydatkiem oraz dostarczaniem pustych kalorii.

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.