Przejdź do treści

Zdrowa dieta – jak nie dać się zwariować?

  • przez
zdrowa dieta

Moda na zdrowe odżywianie nadal trwa, jej sława nie słabnie od dobrych kilkunastu miesięcy i jak widać – słabnąć nie zamierza. Wyrastające jak grzyby po deszczu cateringi dietetyczne, zdrowe knajpy, kluby fitness czy książki o dietetycznych przekąskach mają teraz swój czas, zdecydowanie dłuższy niż przysłowiowe „pięć minut”. O ile jest to trend, na który nie ma, co narzekać, gdyż przynosi zdecydowanie więcej (jak nie najwięcej) korzyści niż wad to dla niektórych ludzi problemem może być odnalezienie w tym ferworze samego siebie. Jak nie dać się zwariować?

Nie ma wątpliwości, że prawidłowe odżywianie przynosi same korzyści. Efekty zdrowego stylu życia możemy zauważyć nie tylko, jeżeli chodzi o naszą sylwetkę, ale również stan fizjologiczny. Jesteśmy bardziej wypoczęci, mamy więcej energii i motywacji. Czy wszystko jest takie proste jak tylko się wydaje?

Zdrowe odżywianie to nie tylko superfoods

Co jakiś czas zalewa nas fala modnych produktów, których stosowanie ma zupełnie odmieniać nasze życie. Specjalne oleje, naturalne nasionka, super owoce mają sprawić, że nasze problemy znikną na dobre a my będziemy wspaniali, żyjąc długo i szczęśliwie. W efekcie zmuszamy się do stosowania produktów, o których nie mamy zbyt wiele pojęcia. Nasze posiłki są przesycone dodatkami, na które niekoniecznie mamy ochotę. Naciskani przez media i portale społecznościowe, czując presję otoczenia okazuje się, że to „zdrowe odżywianie” staje się dla nas wyjątkowym obciążeniem, który zamiast rewitalizować – tylko nas przygnębia. Catering dietetyczny bardziej wygląda niż smakuje, a karta na fitness tylko kurzy się na półce. Wszystko, dlatego, że robimy to z presji społeczeństwa, a nie da siebie. A można inaczej.

Kluczem do zdrowej diety jest umiar, i słuchanie własnego organizmu. Niewiele jest tych, którzy przekonując się na własnej skórze stwierdzą, że to ciężka praca. Tylko życie w zgodzie z naszym ciałem i umysłem pozwoli nam czuć się naprawdę szczęśliwi. Oczywiście, nie mówimy tu o szczęściu wynikającym ze zjedzenia 8 kawałków pizzy, ale prawdziwym spełnieniu. Trzeba zacząć zauważać, że tłuste jedzenie, kaloryczne przekąski i gazowane napoje dają uczucie przyjemności tylko na kilka sekund, lecz na dłużej zostaje z nami zanieczyszczona skóra, łamliwe paznokcie, dodatkowe kilogramy czy zmęczenie po krótkim biegu.

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.