Przejdź do treści

Dieta biegacza

  • przez
trening biegacza

Bieganie idzie w parze ze zmianą diety nawet, jeśli nie robimy tego po to, żeby schudnąć. Dzieje się tak, ponieważ zaczynamy bardziej aktywne życie, a to zdecydowanie robi różnicę dla naszego organizmu. Szczególnie istotne jest to, żeby wprowadzić do swojego codziennego menu większą ilość posiłków dostarczających nam wszelakich witamin i minerałów. Zmiana niekoniecznie musi dotyczyć tylko tego, bo przecież istotne jest również to kiedy spożywamy posiłki.

 

Kwestia biegania na czczo – można czy nie można?

Obie odpowiedzi mają tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Prawda jednak leży jak to bywa najczęściej pośrodku, w każdym razie prawdą jest stwierdzenie, że nie ma realnych przeciwwskazań do porannego treningu na który ruszymy bez śniadania, choć wygląda to wtedy nieco inaczej. W przypadku, gdy biegamy po stosunkowo niedawno zjedzonym posiłku, to nasze ćwiczenia powinny trwać co najmniej 30 minut zanim zaczniemy porządnie spalać tłuszcz. Jeśli jednak za pierwszy posiłek służyła nam szklanka wody z cytryną, to lepiej ograniczyć czas do maksymalnie pół godziny, a szybkość, jaką rozwijamy powinna być bardziej zbliżona do truchtu, niż tempa w maratonie. Jest za to jedna prawda związana z wpływem jedzenia na nasz trening – nie wychodźmy zaraz po posiłku, ponieważ posiłek będzie nadal w naszym żołądku i w czasie pokonywania odległości możemy źle się poczuć.

Z czego zrezygnować?

Treningi są dużym krokiem prowadzącym do lepszego i zdrowszego trybu życia, dlatego jeśli chcemy odpowiednio dobrać pod to swój nowy jadłospis, to z listy standardowych zakupów powinniśmy kilka rzeczy wykreślić. Na naszą talię korzystnie nie wpłyną raczej fast foody, słodycze, alkohol oraz inne używki i białe pieczywo – to kilka z wielu produktów, które powinniśmy odstawić z menu, choć nie warto popadać ze skrajności w skrajność. Nic nie stanie się, jeśli raz kiedyś wybierzemy się z przyjaciółmi na pizzę czy pofolgujemy sobie w weekend. Jeśli chodzi o to, czego nie musimy sobie odmawiać sytuacja wygląda lepiej, bo praktycznie bez ograniczeń możemy przyjmować owoce, warzywa, nabiał i ryby. Wskazane są również migdały i inne orzechy, ciemna czekolada, jajka, ryż i wszelakie kasze. Jedzenie jest ważne, ale bardzo istotną kwestią jest również nawodnienie – podczas biegu pozbywamy się dużej ilości wody z organizmu, dlatego każdy biegacz powinien pić więcej niż owiane sławą dwa litry dziennie.

Jeśli będziemy przestrzegać tych kilku podstawowych zasad, to z pewnością będzie nam się lepiej trenowało, a wszyscy Ci, którzy chcą pozbyć się kilku kilogramów osiągną wymarzony efekt zdecydowanie szybciej.

Więcej informacji o diecie znajdziesz na to: http://runandbike.pl/

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.