,
Przejdź do treści
Strona główna » Plasterek żółtego sera? Poproszę!

Plasterek żółtego sera? Poproszę!

  • przez
żółty ser

Ser żółty to najpopularniejszy przedstawiciel produktów nabiałowych, znany i lubiany od wieków (najstarszy ser produkowano już ponad 5 tysięcy lat p. n. e.). Na początku swej stołowej kariery był towarem luksusowym, z czasem jednak wdrożono masową produkcję tego zdrowego przysmaku. Żółty ser dostojnie ozdabia nasze kanapki, urozmaica smak sałatek, sprawdza się w roli przekąsek (np. w koreczkach). Najwyższej jakości sery żółte smakują rewelacyjnie również w formie roztopionej – na zapiekankach, jako komponent sosów oraz w postaci fondue. Na świecie istnieje około 5 tysięcy rodzajów sera żółtego – w Polsce możemy delektować się około setką jego odmian produkowanych w krajowych serowarniach.

Co z tym serem?

Ser żółty to prawdziwa bomba wapnia i białka, a także witamin z grupy B oraz potasu, fosforu i cynku. Ledwie 7 gram tego smakołyku zawiera tyle substancji odżywczych co cała szklanka mleka. Ser żółty ma wysoką wartość odżywczą i zawiera 300 – 500 kcal na 100 gram (mniej kaloryczne są sery kozie polecane osobom z nadwagą, czy z chorobami układu krążenia). Ser jest delikatnym produktem spożywczym – lepiej więc kupować go częściej, ale w mniejszych porcjach. Ser żółty należy przechowywać w lodówce, w temperaturze do 8*C (nie zamrażać!), w szczelnym opakowaniu, które zapobiegnie wysychaniu oraz psuciu się żółtego smakołyku i pozwoli cieszyć się świeżym smakiem. Ser żółty najlepiej podawać w temperaturze około 2 – 3 stopnie niższej od temperatury pokojowej (wystarczy wyjąć go z lodówki około godziny przed planowaną konsumpcją).

Postaw na smak i jakość!

Miłośnicy żółtego sera z łatwością odróżnią produkt seropodobny od prawdziwego sera, a wśród tych prawdziwych bez problemu wskażą ulubionego producenta. Havarti to wyśmienity pełnotłusty ser produkowany z mleka krowiego (według duńskich receptur) przez markę Mlekoma. Ten dojrzewający ser podpuszczkowy zaspokoi najbardziej wymagające podniebienia zaskakując elastycznym miąższem i gamą subtelnych smaków: od maślanego i słodkiego (w wypadku młodego, około 3 – miesięcznego sera), po lekko pikantny i słony (im ser dojrzalszy, tym te smaki bardziej wyraziste). Ser żółty Havarti nie zawiera konserwantów i glutenu. Dostępne są opakowania: 150 g (w wygodnych plastrach) oraz 300 g (rodzinna porcja w kostce).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.