Przejdź do treści

Nadwaga jest szkodliwa nie tylko dla Twojej sylwetki

  • przez
Dieta i zdrowie

Według specjalistów co dziesiąta osoba na świecie może mieć problem z nadwagą – szkodliwą nie tylko dla wyglądu, ale i dla samopoczucia. Gdy jemy niezdrowe, tłuste potrawy, w organizmie zachodzą nieodwracalne zmiany.

Większość z nas przechodzi na dietę, by zrzucić zbędne kilogramy i odzyskać szczupłą sylwetkę. Tymczasem spożywane produkty wpływają zarówno na wygląd, jak i – przede wszystkim – na zdrowie. To szczególnie ważne w kontekście tzw. chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, miażdżyca i zawał serca. Mają one związek z zaburzeniem procesów przemiany materii, a w efekcie – niewłaściwym poziomem cholesterolu we krwi.

Cholesterol to związek naturalnie występujący w organizmie. Dostarczamy go również z pokarmem. Jest niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia szeregu procesów. Dzieli się go na dwie frakcje. Pierwsza to cholesterol LDL, zwany również złym cholesterolem. Wzrost jego stężenia we krwi może prowadzić do licznych chorób. Frakcja określana jako cholesterol HDL, czyli dobry cholesterol, zapobiega odkładaniu się tłuszczu na ścianach naczyń krwionośnych.

Jak jeść, by być zdrowym?

Zbilansowana dieta dobrze wpływa na sylwetkę i zdrowie. By nie mieć problemu z cholesterolem, trzeba wyeliminować tłuste potrawy i przekąski. Najchętniej sięgamy po nie wówczas, gdy się denerwujemy. Niestety – przyczyniają się one do wzrostu poziomu złego cholesterolu we krwi i zaburzenia procesów przemiany materii. W efekcie pojawić się może szereg chorób, np. miażdżyca, a wówczas potrzebne będą już leki na cholesterol.

Poziom cholesterolu w organizmie ma znaczenie dla naszego samopoczucia. Aby cholesterol LDL nie był używany do uzupełniania luk w ścianach naczyń krwionośnych, trzeba dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Szczególnie ważna jest witamina C, której funkcje może zastępować wspomniana frakcja LDL.

Przyjrzyj się temu, co masz na talerzu

Naukowcy udowodnili, że spożywanie zdrowych produktów, np. warzyw i owoców – przy jednoczesnym wyeliminowaniu tłustych potraw, słonych i słodkich przekąsek, alkoholu i papierosów – zwiększa szansę na utrzymanie optymalnego poziomu cholesterolu. Nie oznacza to, że musimy rezygnować ze wszystkich przyjemności, warto jedynie zachować umiar. Kieliszek wina może mieć dobry wpływ na organizm.

By zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, warto do diety włączyć skuteczny i sprawdzony suplement diety np. Cholester (więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.cholester.pl). To produkt opracowany z myślą o osobach chcących na co dzień zadbać o swój układ krążenia i prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Oprócz diety i suplementacji konieczne jest pamiętanie o aktywności fizycznej. Stare powiedzenie mówi, że sport to zdrowie. Aby utrzymać w organizmie optymalny poziom cholesterolu, nie trzeba ćwiczyć codziennie – wystarczy dwa czy trzy razy w tygodniu wybrać się np. na siłownię. Alternatywa to zwiększenie liczby spacerów czy dłuższe przejażdżki rowerowe. 

Połączenie diety ze skutecznym, dobrze opracowanym suplementem diety i aktywnością fizyczną, powinno pomóc każdemu zainteresowanemu w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Również Ciebie dzieli tak niewiele, by cieszyć się nienaganną figurą i przede wszystkim zdrowiem.

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.