Przejdź do treści

TBC – aktywność dla każdego

  • przez

Coraz popularniejszy na całym świecie, a także na terenie Polski staje się trening TBC, czyli total body conditioning. Warto, więc wyjaśnić, czym jest ten rodzaj ćwiczeń, jakimi cechuje się efektami, jakie przynosi skutki, a także, kto może tego typu ćwiczenia wykonywać.

 

Co to jest TBC?

Total body conditioning to zajęcia, jakie łączą w sobie dwa rodzaje ćwiczeń. Dzieje się tak, dlatego, że mamy tu do czynienia z ćwiczeniami aerobowymi, czyli takimi, które przyśpieszają nasz oddech a także puls z ćwiczeniami o charakterze wzmacniającym. Ćwiczenia należące do treningu total body conditioning są wykonywane w rytm stosunkowo dynamicznej muzyki, tym samym wykonujemy je po prostu z przyjemnością. Dodatkowo ćwicząc (Activ Studio Rekreacji w Gdyni) mamy pewność, że wszystkie ćwiczenia wykonujemy poprawnie i profesjonalnie pod okiem fachowego i doświadczonego trenera. Dodatkowo ćwiczenia te wymywane są przez profesjonalnego instruktora, dzięki czemu przynoszą nam naprawdę znakomite efekty. W efekcie tych ćwiczeń zostają uruchomione wszystkie nasze mięśnie, co sprawia, że możemy ćwiczyć zarówno górne, jak i dolne partie ciała.

Modelowanie ciała

W dosłownym tłumaczeniu TCB oznacza modelowanie naszego ciała, zaś sport ten znakomicie nadaje się zarówno dla osób początkujących jak i dla zaawansowanych sportowców. Trening zawsze musi zacząć się od rozgrzewki, która to trwa zaledwie dziesięć minut i obejmuje kilka prostych kroków. Po rozgrzewce przechodzimy do części wzmacniającej. W tej chwili ćwiczymy brzuch, ręce, nogi oraz pośladki. Mamy możliwość wykorzystać wiele różnorodnych sprzętów, jakimi są hantle, obciążniki czy też piłeczki.

Dla kogo TBC?

TBC to sport dla każdego z nas, a przede wszystkim dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę w fitness klubach. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych, a ćwiczyć mogą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Ćwiczenia sprawiają, że szybko wzmacniamy nasze mięśnie a także poprawiamy ogólną kondycję. Co więcej TBC doskonale wpływa na utratę tkanki tłuszczowej oraz poprawia naszą wydolność tlenową. Jeśli będziemy regularnie ćwiczyć doskonale wpłyniemy na stan całego organizmu.

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.