Przejdź do treści

Jaka jest najlepsza odżywka węglowodanowa?

  • przez
odżywki węglowodanowe

Odżywki typu carbo czyli po prostu odżywki węglowodanowe czy też mówiąc wprost węglowodany cieszą się bardzo dobrą opinią wśród sportowców i osób, które trenują nie zawodowo, lecz by zrealizować stawione sobie cele. Ta dobra opinia jest spowodowana przede wszystkim wszechstronnością działania tego rodzaju odżywek.

Pytanie brzmi jednak, która z odżywek jest najbardziej warta uwagi?

Wgłębiając się w temat odżywek węglowodanowych odkrywamy, że ich wszechstronne działanie objawia się przede wszystkim poprzez szybkie uzupełnianie poziomu mięśniowego glikogenu, jak również poprzez możliwość szybszej regeneracji oraz pozytywny wpływ na budowę masy mięśniowej, oczywiście beztłuszczowej. W związku z tym jest to odżywka stworzona w szczególności dla tych sportowców, którzy obarczani są bardzo dużym wysiłkiem fizycznym dzień po dniu, a przede wszystkim w trakcie zawodów. Mowa tutaj przede wszystkim o koszykarzach, siatkarzach, lekkoatletach, kolarzach czy też osobach uprawiających sporty walki czy inne dyscypliny nastawione na wytrzymałość i siłę,  na przykład kulturystyka czy podnoszenie ciężarów.

Jak laik albo nawet doświadczony sportowiec ma wiedzieć, która z odżywek węglowodanowych jest dla niego najlepsza?

Nie jest to proste, bowiem nie istnieje tylko jeden rodzaj – są aż trzy. Dostępne są węglowodany złożone, węglowodany proste oraz mieszanka tych dwóch rodzajów.

Jeśli chodzi o węglowodany złożone, to poleca się na przykład węglowodany MaxCarb Trec Nutrition, a to dlatego, że odżywka ta jako jedyna na rynku zawiera aż 100 procent maltodekstryny (maltodextrin), będącego istotnym źródłem węglowodanów i co najważniejsze, nie zawiera dodatków zbędnych cukrów! Odżywka Max Carb to kompleks węglowodanowy, który doskonale się rozpuszcza i wzbogacony jest o pierwiastki elektrolitowe, skutecznie uzupełniając traconą podczas ćwiczeń energię zapobiegając też odwodnieniu.

W przypadku węglowodanów prostych na uwagę zasługuje na przykład preparat Dextro Juice Olimp Labs, który jest niezwykle wręcz przemyślanym kompleksem dekstrozy farmaceutycznej, będącym połączeniem mikronizowanej tauryny z magnezem. Takie połączenie pozwala na szybkie uzupełnienie glikogenu i pobudza insulinę, która jest jednym z najbardziej anabolicznych hormonów.

Decyzja ostatecznie należy do Was, ale pewne jest jedno – węglowodany są skuteczne, lecz trzeba je dobrze dobrać. Najlepiej jeśli pomoże Wam w tym ktoś naprawdę doświadczony.

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać ciekawe informacje i aktualności związane z tematyką tej strony:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.